close
تبلیغات در اینترنت
فلسفه ی آرم های کونگ فو

فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
خوش آمدید


به نام خداوند بخشنده ی مهربانسلام عزیزان به وبلاگ من خوش آمدید .
لطف کنید ما را با نظرات خوب خودتان در کنترل این
وبلاگ کمک کنید .

توجه : کپی بردای از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز می باشد

نویسنده : محمد قاسمی

 

حال به نشانه های پیکر شاهین شهپر گشوده باریک میشویم و پایه بلندش را در می یابیم.دوگوی از دوسوی یاد آور دونیروی مادی و مینویی یا نمودار دو جهان تن و روان است.جهان تن یا آفرینش که انسان برای زیستن از بخشش زندگی بهره مند شدن بدان نیازمند میباشد. جهان روان یا جهان مینویی که آدمی را در زندگی راهنماییی میکند و از رسا اندیشی و فرهنگ و دانش و برای بهره مند شدن از زندگانی یاری می بخشد. اگر کسی به نماز و نیایش بپردازد و از پرورش دادن و نیرومند ساختن سازمان تن کوتاهی ورزد به راز هستی بخش پی نمی برد و از زندگانی شادی بخش بهره نمی گیرد. برای همین است که هردو نیرو یا هردو جهان را در برابر هم میگذاریم. و هر دو را در زندگانی کارگر و سود بخش می دانیم و به میانه روی اندرز میدهیم.

دم شاهین مراتب پیمودن کامل نیروی بدنی و تندرستی به پایگاه شگفتی ها و راز و رمز قدرت انسانی است. کشیده شدن دم بر روی زمین و سر شاهین که به روی آسمان است نشانگر حرکت از جهان ماده به معنی است.

سینه فراخ شاهین دلیری است و از چند فرازمان گویا سخن میگوید، در دلیری دلیر ترینم، درپیروزی پیروزمند ترینم، در فر و شکوه با شکوهترینم. همه دشمنان را شکست میدهیم، همه دیو خویان و فریب کاران را نابود میکنیم.

دوبال گشوده شاهین پرواز آدمی به سوی بلندی و فراز مندی است و هر کدام از این بال ها را به سه آماج بزرگ تقسیم می کنیم :

نیک اندیشی – راستی و درستی و پاکی و پارسائی – نیرومندی

اندیشه رسای سود بخش – رسائی و آسایش و خوشبختی در کار و کوشش و ورزش و فرهنگ ودانش

و واپسین پایه را پایه جاودانی انسانی می خوانیم.

گوی سر شاهین نمودار چرخه زندگی یا زمانه بیکران است که آدمیان در درون آن جای گرفته اند و سرگرم جنب وجوش و کوشش اند و راز هستی بخش را میجویند.

 

((ماتو))

 

داراى مشخصات هلال قرمزرنگ، رنگ سفيد زير مشتواره، مشتواره و كره زمين ونقشه ايران ميباشد.

هلال سرخ، فلسفه خون كونگ فو است و نشان دهنده مبارزه تا آخرين نفس در راه آزادى انسان و مشت در ميان دايره سياه نشان قيام از دل سياهى ها و پليديها و همه آنچه كه انسان امروز را از خود بيگانه نموده و در بند كشيده است و نشان دهنده قدرت میباشد،ولیکن قدرتی که لازمه صلح و آرامش و ایمان پاک میباشد. سفيدى زير آرم نمودار نژاد سفيد ايرانيهاست كه شاخه اى از نژاد آريايى ميباشيم و در كره وسط آن كشور ايران كه به عنوان پايگاه كونگ فو توآ در جهان مى باشد. و عنوان mirzaii style نام بنیانگذار کونگ فو توآ میباشد. این آرم سمت چپ بدن بر روی کت دوخته میشود.

اين آرم از طرف چپ به اين منظور بر روى سينه (قلب) ما قرار مى گيرد كه نشان دهنده حفاظت از قلب ما که طپش آن صداى فكرمان است، میباشد و اين مشت حالت دفاعى دارد نه حالت تهاجمى.

 

((جهان تن وروان))

 

گردی آن نشانه زمین که دانشگاه تن و روان است و نوشته آن نیز جهت گردش کره زمین را نشان میدهد.

شکل این نشان کاملا شبیه اوتایمی و به همان معناست و محل آن پشت لباس است که یادآور اینست که هر همراه در درون خود باید مبارزه را آغاز کند. و به همین دلیل مشت را بجای نقطه انتخاب شده تا نشان دهد مبارزه باید در هر دو جهان انجام شود.

در مورد علت انتخاب این کلمات و شکل آرم، خود نیاز به بحث مفصل و نیاز به پیش نیازهایی است که در اینجا نمی گنجد.

(ولی میتوان گفت که انتخاب این کلمات نشانه (اتحاد بین المللی کونگ فو توآ) میباشد.)

 ((سیمرغ))

 

سیمرغ یک افسانه آریایی است و از همان دیرباز صورت افسانه ای بر خود گرفته و مقامی والا یافته است. در آیین زرتشت و آثار صوفیان ایران به حکیمی روحانی یا کامل ترین وجود بشری تعبیر شده و عارفان کامل، خاصه شیخ فرید الدین عطار نیشابوری، او را منبع فیض و سرچشمه هستی تصور کرده اند که کاملان جهان که مرغان بلند پرواز این دیررند سوزند ، تمام هم خود را صرف شناسایی او می نمایند وبا همت مرشدان خویش می کوشند که پس از طی مراحل سلوک چون قطره ای که در پهنه این دریا محو میشود خود را به این مرغ بینهایت برسانند و در اقیانوس او محو و فانی شوند.

سیمرغ در فرهنگ ایرانیان نماد خرد، دانش و حکمت بوده و در آیین کونگ فوتوآ نیز که برگرفته از فرهنگ اصیل ایران زمین می باشد، از تصویر این پرنده استفاده شده که بعد از مراحل شال سبز (7 خط)، نماد آن بر سمت چپ پیراهن یا کت، روی سینه بجای آرم مشتواره دوخته میشود و آرم مشتواره به بازوی چپ انتقال می یابد.

اژدها یکی از موجودات افسانه ای در فرهنگ های جهان است و در اساطیر جهان جایگاه ویژه ای دارد. اژدها ماری است افسانه ای و بزرگ، با دهانی فراخ و گشاد که همیشه حیوانی نیرومند و سهمگین پنداشته شده و اقوام بسیار معتقد بودند که اژدها خدای طوفان و هوای بد و سیل و دیگر بلایای آسمانی است و طوفان بر اژدها سوار شده، موجب لغزش زمین و زمین لرزه می شود. تقربیا همه جا اژدها با شب و تاریکی پیوسته و مربوط بوده است. در میان چینی ها اژدها نماد سال نو، قدرت، خوبی و خوشبختی و نیروهای مافوق بشری است. یکی از اصلی ترین مراسم سال جدید در چین، جشن و پایکوبی اژدهاست که هر ساله اجرا می شود. سیمای اژدها در تاریخ اساطیری ایران، در نهایت زشتی و پلشتی است. آنها از نخستین یاران اهریمن می باشند. در داستان پهلوانی و اساطیری ایران از گرشاسپ پادشاه پیشدادی فرزند زاب، همچنین از رستم، رودابه و زال، به عنوان پهلوانان اژدها کش نام برده شده است.

نشان سیمرغ به انضمام ریکیما (شمشیر) بر گرفته از شاهنامه فردوسی است، شمشیر(ریکیما) در این
نشان به یک تعبیر، نشانگر قدرت رزم ایرانیان است و به عنوان سمبل حراست و پاسداری از ارزشهای
توآ، توسط راهدان است و اینکه شمشیرازسر سیمرغ گذشته و تا پای اوامتداد یافته، نشانگر و بیانگر
سر از پا نشناختن راهدان در صعود و پرواز به سوی دانایی است. و مهمتر از همه آنکه در این نشان، سیمرغ شمشیر را با منقار و چنگال گرفته و به راهدان داد تا راهدان همیشه به یاد داشته باشد که از
این هنر رزم ایرانی یعنی کونگ فو توآ بایستی با چنگ و دندان محافظت کند در اینجا شمشیر به عنوان همان پری
است که سیمرغ به زال داد ولی افسوس که سیمرغ و پرش سالهاست که فراموش شده اند و تو ای همراه بدان که:
کونگ فو توآ راز قوی شدن به برترین نیروهاست پس قوی شو به برترین نیروها، و برترین اندیشه ها.

 

((ین و یانگ یا تائو))

 

در گیتی هیچ چیز ایستایی یافت نمی شود. هر کنشی و واکنشی و هر قالبی که به جهان آید در اندرون خود پرورنده تخمه های دگر گونی است. جستجوی پاسخی برای راز زیر بنای جنبش و دگرگونی پیوسته جهان هم دانش فیزیک وهم دانش ما وراء (متا فیزیک) را به خود گرفته است. نماد تائو بیانگر قانون دگردیسی میباشد . زمانی که نهالی می روید در لابلای برگهای زیبایش مرگی نهفته است ، زیرا که بعد از چندی می خشکد. جهان آغازیست بی پایان و پایانی است بی آغاز. عالم هستی در هر لحظه به لحظه صورتی زیباتر بر میگیرد و عظمت هستی را به نمایش می گذارد.

نماد تائو بیانگر: ( روز و شب ) ، (زمستان و تابستان) ، ( گرما و سرما) ، ( مثبت و منفی ) ، ( راهبر و پیرو ) می باشد.

تا زمانی که شبی وجود نداشته باشد، عظمت روز بر کسی روشن نیست. دم و باز دم، اگر دمی نبود، بازدمی وجود نداشت. نقطه هایی که میان پهنه های سفید و سیاه نماد تائو به چشم میخورد نمایانگر تخمه ی دگرگونی است.

فلسفه ین و یانگ در کونگ فوتوآ که نشان واره آن بر بازوی راست نصب می شود. به معنی درک و دریافت
آثار روحی و فیزیکی از طریق اصول و روابط تکنیک، ترکیب و عکس العمل سازی توآ است و در اصطلاح کونگ فو توآ به آن دارویما (اندیشه گرایی) میگویند.
درباره : مطالب , فلسفه ها ,
برچسب ها : کونگ فو توآ/کونگ فو/فلسفه ی آرم های کونگ فو /فلسفه ی آرم های کونگ فو توآ/توآ/توا/کونگفو/ , خط/شاهین/ین و یانگ/سیمرق/ماتو/جهان تن و روان/تفکر/مغز/ادامه مطلب/کونگ فو توآ سنتی شهر قادرآباد/کونگ فو توآ سنتی قادرآباد/سایت رسمی کونگ فو توآ سنتی شهر قادرآباد/ ,
بازدید : 143
[ پنجشنبه 24 بهمن 1392 ] [ 21:17 ] [ نویسنده : محمد قاسمی ] | نظرات ()
مطالب متفرقه
نظر بدهید
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی.: Weblog Themes By SlideTheme :.